PDA

Zobacz pełną wersję : Stroft GTM

borovik
23-06-12, 08:58
Na bocznego troka używam sztywnej, dobrej żyłki jaką jest Stroft.
Moim zdaniem to najlepsza żyłka do tej metody.
Nie raz przejechałem się na niej ale nie z winy producenta.
Jak każda żyłka ma swoja określoną trwałość i przy długim leżakowaniu, oddziaływaniu ultrafioletu ze słońca traci swoje walory.
Nie mniej polegam na niej i najczęściej właśnie ją wybieram choć jest stosunkowo droga.
24zł za 100m to sporo ale jak chce się łowić medalowe okazy (przynajmniej w teorii) to trzeba być na to przygotowany.
Kiedyś używałem średnicy 012mm, później 014 a teraz przechodzę na 016 o wytrzymałości 3kg.
Żyłka zawsze jest osłabiona na węźle.
Oliwka czy laska z BT zawsze będzie klinować się na łowiskach, tam najczęściej pęknie.
Ufam wymiarom tej firmy i wierzę, że żyłka jest jednolita.
Jeżeli złapię okonia czy sandała na boczny trok to wierzę, że na Strofta.

okonhel
23-06-12, 09:57
Stroft GTM - dla mnie najlepsza żyłka spinningowa. Niestety ze względu na cenę ma mało nabywców i leży w sklepach.

borovik
23-06-12, 18:41
Nie zawsze cena decyduje o nabyciu żyłki czy innego sprzętu.
Jeśli kolejny raz zawiodę się na tej żyłce to nie pozostanie mi nic innego jak przejść na plecionkę.
Wyjdzie jeszcze drożej ale maluchów nie zamierzam łapać.
Dużego okonia nie tak łatwo znaleźć a stracić...lepiej nie mówić.

Łapałem okonie na plecionkę.
Trzeba odpowiednio dobrać kij i ustawić hamulec kręciołka żeby nie rozerwać kruchego pyszczka ryby.

Guest
25-06-12, 05:35
Do bocznego troki i ogólnie na okonie stosuję Trabucco T-Force Spining Perch i jestem z niej bardzo zadowoly. Łapię na nią drugi sezon i nic złego nie moge o niej powiedzieć :)

okonhel
25-06-12, 13:54
Czy łowię na żyłki (ostatnio coraz rzadziej) czy nie to i tak co roku zmieniam, szczególnie te cienkie. Jak nie używam Strofta to Sufixa lub Dragona Millenium.