Close

Strona 93 z 95 PierwszyPierwszy ... 438389909192939495 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 948
    ..:: Adept ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    4
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0
    Czołem Panowie, na jakich zbiornikach potoku oliwskiego można spodziewać się kleni? Kiedyś ich było całkiem sporo na Subisława, a ostatnimi razy już ich tam nie widywałem. Ktoś wie czy występują one również w innych zbiornikach?

..:: Adept ::.. Awatar arasshater
    Wpisy na blogu
    4
    Lajk Rozdane Lajki 
    65
    Lajk Otrzymane Lajki 
    15
    Jeszcze w zeszłym roku na wiosnę widziałem sporo ładnych kleni w zbiorniku retencyjnym Orłowska w Parku Przymorze przy samym Potoku Oliwskim. Były totalnie obojętne na przynęty sztuczne. Gdzieś czytałem, że lubią ponoć czereśnie, więc warto spróbować je na nie złowić...

3. Podziękowania Dla arasshater Za Ten Post Od:

Lajk Rozdane Lajki 
    2
    Lajk Otrzymane Lajki 
    5
    Jestem ciekaw jak potoczy się to z retencjami, bardzo fajna opcja na "godzinkę" po pracy Szkoda, że PZW wypowiada umowę, możliwe też, że ją negocjują w chwili obecnej. Może coś w stylu wypowiedzenia zmieniającego poszło od PZW zaczynałem się tu dobrze bawić...

102420770_758496631624349_6616741528620498944_n.jpg
    82084699_303966670800445_7039158522479955452_n.jpg

P.S. czy zabronione będzie dorzucenie drapieżnika właśnie do retencji w Owczarni ? Kilka sztuk zazwyczaj mam okonia i szczupaka (oczywiście z zachowaniem wymiaru) więc mógłbym podrzucić ze zbiornika do zbiornika i tak mam po drodze
    Ostatnio edytowane przez Sofa ; 15-06-20 o 11:27

5. 3 Użytkowników Podziękowało Ci Sofa Za Ten Post:

..:: Weteran ::.. Awatar Wędkarski Sajgon
    Lajk Rozdane Lajki 
    307
    Lajk Otrzymane Lajki 
    331
    Cześć,

Generalnie jest to zabronione. Z wyjątkiem przenoszenia ryb na zbiornikach znajdujących się w jednym cieku wodnym.
    Ale picie pod chmurką też jest zabronione. Do niczego nie namawiam, ale wędkarze przyczyniali się do zwiększanie rybostanu
    w zbiornikach retencyjnych. Swoją drogą przydałby się jakiś konkretniejszy drapieżnik na Owczarni bo tych karasi nie ma zbytnio tam
    co ganiać. A wiadomo drapieżnik wpływa korzystnie na kondycję białorybu.
    pozdrawiam Kamil

Lajk Rozdane Lajki 
    2
    Lajk Otrzymane Lajki 
    5
    Złowiłem dziś kilka pięknych okoni ok. 25 cm oraz wymiarowego szczupaka. Z racji, że nie można wpuszczać, powiem tylko, że Owczarnia jest mocno zarośnięta i bardzo płytka dosyć Zajadę tam od czasu do czasu popatrzeć w wodę po udanym połowie w zbiorniku obok

Wpisy na blogu
    4
    Lajk Rozdane Lajki 
    65
    Lajk Otrzymane Lajki 
    15
    Sofa, zdjęcie okonia i szczupaka to ze zbiornika retencyjnego Klukowo, zgadza się? Byłem parę razy w zeszłym roku połowić na spławik i spinning, ale bez większych efektów. Ponoć są tam piękne liny...
    Zbiornik Owczarnia faktycznie jest bardzo płytki i zarośnięty, a karasi jest tam mnóstwo: po wrzuceniu kawałka chleba gdziekolwiek woda dosłownie gotuje się. Od opiekuna tego zbiornika wiem, że wpuszczane były okonie, ale nie przetrwały, chociaż ze dwa razy przyłowił mi się na spławik taki ok. 12 cm... Ładny szczupak mógłby zrobić tam porządek z ewidencją, bo te karasie karłowacieją. No i mógłby osiągnąć fajny rozmiar mając pod nosem prawdziwy szwedzki stół...

Lajk Rozdane Lajki 
    2
    Lajk Otrzymane Lajki 
    5
    Na Klukowo trzeba mieć patent, zarówno na spinning jak i spławik. Znam miejsca żerowania linów tam, rzuci się spławik i trochę zanęty bąbli tyle co w jacuzzi, a brania tylko okoniowe Ogólnie białoryb bardzo wybredny, ponieważ żarcia ma pod dostatkiem (wokół pola, owady, sama woda wydaje się zasobna). Lubię ten zbiornik, ponieważ jest taki trochę "na uboczu". Na spinning z kolei sprawdza się najbardziej jeden typ przynęty w różnych kolorach(w zależności od dnia, ilości słońca). Miejscowi tam próbują sił z żywcówkami, jednak efekt też zazwyczaj średni. Też zbiornik z tych mocno zarastających chociaż nie tak jak Owczarnia. Sporo dzikich zwierząt można tam spotkać, widziałem sarny, dziki w dużych grupach (najliczniejsza 18) oraz zające. Ptaki drapieżne też są bardzo częstym widokiem. Ma to swój klimat. Jednak słaby dojazd i to właśnie, że ryby tak łatwo nie współpracują odstrasza ludzi, jak już wypracuje się sposób to się dosyć często tam wraca
    103879874_942926492787186_2309087439768455151_n.jpg
    104039706_3583074141707200_4984634556154929357_n.jpg
    104479660_280190946400133_3084858840595687523_n.jpg

To z tych wczorajszych
    Ostatnio edytowane przez Sofa ; 16-06-20 o 08:10

10. Podziękowania Dla Sofa Za Ten Post Od:

Wpisy na blogu
    4
    Lajk Rozdane Lajki 
    65
    Lajk Otrzymane Lajki 
    15
    No ja tam połowiłem trochę małych płoci oraz okoni i czułem się z lekka zażenowany. Nastawiałem się na początku na lina, o którym opowiadał mi starszy wędkarz spotkany właśnie na zbiorniku Owczarnia. Lina nie złowiłem, ale raz przestraszyłem, kiedy ściągałem zestaw - wyskoczył z zielska aż i ja sam się zląkłem, lekko ponad powierzchnię wody. Byłem pod wrażeniem...
    A co się tyczy dojazdu na Klukowo, to wiesz jak ja tam docieram? Jadę z Sopotu autobusami przez Oliwę na Osowę pod Polo Market i dalej drę z trampka przez zroszone pola, albo w weekend nocnym 3.30 z Sopotu na Osowę PKP i również z buta z całym majdanem (spinning, dwie spławikówki, wypchany plecak i wiadro). Ale uwielbiam siedzieć pośrodku niczego i mieć święty spokój... Tylko samoloty z Rębiechowa mogłyby odrobinę ciszej startować, nie uważasz?
    Ostatnio edytowane przez arasshater ; 16-06-20 o 12:39

Lajk Rozdane Lajki 
    2
    Lajk Otrzymane Lajki 
    5
    W dobie koronawirusa samoloty nie są mocno odczuwalne Wiem, bo ostatnio prawie codziennie jestem. Czasu brakuje na dalsze wypady, a do tego mam kilka kilometrów. Jeszcze na Owczarnię muszę zajrzeć się pobawić. Liny zaraz ruszą mocniej, sporo ikry się wyciąga z zielskiem, więc powoli kończą tarło. Ja autem dojeżdżam od strony Nowego Świata, dziś pewnie też podjadę na chwilę. Zdarza mi się też rowerem podjechać. Jak kiedyś byś mnie złapał mogę Ci powiedzieć, gdzie te liny siedzą, są ich bardzo duże ilości tam, sądząc po tym jak się woda zachowuje. Ostatnio miejscowy takiego z 40 cm wyciągnął po pierwszym rzucie na bata, ale przez następne 3 godziny ani skubnięcia. Czasem się trafia. Dostałem też cynk, że warto zajrzeć na Rębiechowo III, ale osobiście tam jeszcze nie łowiłem.
    Ostatnio edytowane przez Sofa ; 16-06-20 o 13:26

..:: Bywalec ::.. Awatar Ruthless
    Lajk Rozdane Lajki 
    19
    Lajk Otrzymane Lajki 
    13
    Byłem pare razy tam na spinningu. Zawsze same pistolety sie wieszały plus okonie takie jak na Twoich fotkach. Tymi linami mnie zaciekawiliście. Uwielbiam tą rybkę, więc chyba wpadnę z batem\metodą
    Ostatnio edytowane przez Ruthless ; 17-06-20 o 15:39

14. 2 Użytkowników Podziękowało Ci Ruthless Za Ten Post:

Uprawnienia umieszczania postów