Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    ..:: Stały Bywalec ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

Jak łowić na Rzece, w Miejscu z dużym uciągiem

witam, koledzy prośba, chciałbym poznać wasze zdanie na temat łowienia w miejscach gdzie występuje duży uciąg, łowie w miejscu gdzie głębokość wynosi ok 1m do 1,5m i w miejscach 3m, mam problem gdyż zawszę łowiłem tam z gruntu, lecz w tym roku strasznie zarosło i każdy zestaw plącze się.,. prośba do was jak wy gruntować spławik lub waggler bym nurt nie ściągał mi go oraz przypon z przynętą się nie zaczepiał w glonach.

znalazłem coś takiego:

http://robinson.wedkomania.pl/imgs_upload/Image/ciekawostki/Sruciny%20przed%20splawikiem/sruciny_przed_splawikiem.jpg,

dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

..:: Wyjadacz ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    154
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

Witaj Karoi. W przypadku łowienia na rzekach o sporym uciągu, ten zestaw przedstawiający na Twoim linku się nie nadaje. Musisz dokładnie obrać spławik o możliwej gramaturze, wtedy wszystko dostosować. Na samym początku niech to będzie waggler. Musi on być dociążony oliwką przelotową, która zatrzymuję się na koraliku nad przyponem. Następnie reszta dociążenia śrutami wyżej, lecz ważne aby oliwka była sporym ciężarem, np : Spławik 5 gr to oliwka 3 gr , reszta to śrut.

rys.1 - zestaw C (tutaj są śruciny, lepiej sprawdzają się oliwki)

rys.2 Widoczność (odległościowe).

Resztę koledzy dopowiedzą.

..:: Weteran ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    1
    Lajk Otrzymane Lajki 
    67

Przy duzym uciagu najbardziej zasadne byloby uzycie albo bolonki albo zestawu skroconego.Generalnie waglery sa na wody stojace.Najlepsze obciazenie na plynaca wode to lezka zablokowana na zylce gumka plus srucina prowadzaca.Polecam splawik Cralusso - Bolo.

..:: Stały Bywalec ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

SVT i Florian dziękuję za podpowiedź.
    Skorzystam przy najbliższym spotkaniu z tą wodą z podpowiedzi SVT gdyż nie posiadam tyczki lub bolonki i łowie standardową wędka spławikową, a Te(Carlusso-Bolo) spławiki Florian o kto piszesz są stosowane do wyżej wymienionych wędzisk co nie ? Bo to doczytałem na innych forach... chyba że stosować je można w zwykłym zestawie?

..:: Weteran ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    1
    Lajk Otrzymane Lajki 
    67

Wlasciwie przyslowiowa ,,maszynka,,do lowienia ryb w rzece jest tyczka.Sama tyczka jednak nie wystarczy,bowiem do skutecznego lowienia potrzebny bylby jeszcze przynajmniej kosz.Lowilem 7 - 8 lat w/w tyczka na Wisle kolo Mikoszewa i to byly wspaniale lata.Bolonka tez lowilem na Wisle w tych samych rewirach,ale to metoda troche trudniejsza (przynajmniej dla mnie).Osiagalem tylko dobre wyniki przy przeciwnym wietrze do nurtu.Obydwu metod lowienia nauczylem sie na podstawie lektury.Co do splawika to Cralusso Bolo bedzie jedynie sie dobrze sprawowal przy dlugiej wedce gdy niewielka ilosc zylki prowadzonego zestawu bedzie miala kontakt z powierzchnia wody.

..:: Amator ::.. Awatar BartoszDebski
    Lajk Rozdane Lajki 
    19
    Lajk Otrzymane Lajki 
    12
    Odgrzeje trochę "kotleta" Na miejsca takie jak wymieniłeś oprócz oczywiście tyczki, bardzo dobrze sprawdza mi się przystawka. bierzesz bolonkę, spławik stały, przegruntowujesz w zależności od uciągu, obciążenie główne dobierasz w zależności od uciągu i powinno być ok.
    „Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa,to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia.”

Albert Einstein

7. Podziękowania Dla BartoszDebski Za Ten Post Od:

Uprawnienia umieszczania postów