Close

Strona 1 z 90 123451151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 892
    ..:: Ekspert ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    16

Gdańskie zbiorniki retencyjne

Jak sporo z Was już wie, od niedawna mamy możliwość wędkowania na zbiornikach retencyjnych. Robi to już ktoś? Możecie jakieś konkretne polecić?

..:: Stały Bywalec ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

Ja próbuję na jakieś szybkie wypady, ale nic specjalnego nie złowiłem dotychczas, może dlatego, że ciągle z marszu. Z tego co widziałem to łowią dość ładne karasie i nieduże liny się trafiają. Karpii nie widziałem, ale też ponoć pływają.
    Ja łowiłem na Świętorzyskiej, Mściwoja, przy Ergo Arenie i na Wileńskiej.

Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

Na zbiornikach retencyjnych łowiłem w okresie 2008-2010. Najczęściej to Świętokrzyska 1,2. Co do ryb, to najczęściej karaś, płoć czasem lin i karpik. Zbiorniki były zarybiane prawdopodobnie przez wędkarzy mieszkających w pobliżu zbiorników.

Co do taktyki na tych zbiornikach - to jeżeli regularnie łowisz i nęcisz (ale rozsądnie !!!, bo to małe, płytkie z mulistym dnem łowiska), to na pewno jest szansa na złowienie karasia, lina i karpika. Ja łowiłem odległosciowką, metoda w sam raz na takie łowiska. Aktualnie przerzuciłem się na spinning i rzadko teraz na nich bywam.

Ostatnimi czasy, zauważyłem, że coraz więcej wędkarzy zaczęło przyjeżdżać - większość pakuje wszystko w siatę co złowi i nic nie pomoże argumentacja. Mam nadzieje, że PZW wzięło te zbiorniki pod swoją pieczę nie po to by tylko kasę wyciągnąć od wędkarzy, a chce zrobić ciekawe łowiska.

Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    16

Chyba sam pojeżdżę, posprawdzam. Ale boję się tego o czym piszesz - rok, dwa i mięsiarze wszystko wyciągną i będzie płacz że nie ma rybek. Z przejęcia tych zbiorników przez PZW raczej nic dobrego nie będzie.

..:: Bywalec ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

przy ergo arenie jest jakaś fajna rybka ? czy drobnica sama ?

..:: Weteran ::.. Awatar Tomek0012
    Lajk Rozdane Lajki 
    307
    Lajk Otrzymane Lajki 
    277

Co sądzicie o zbiornikach retencyjnych w Trójmieście?
    Warto tam powędkować? Teraz te wody miejskie należą do pzw.
    Są jakieś dodatkowe opłaty ? Kiedyś dawno dawno temu nad potokiem Oliwskim spędzałem miło czas.

..:: Weteran ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

Na Strzyży w drugim zbiorniku od lasu kiedyś złapałem miarowego szczupaka, ale pewnie ktoś go wpuścił tam wcześniej jako młodzika. Na zbiorniku przy Srebrzysku, przed jego wyczyszczeniem też trafiłem, a opowiadali że bywaly tam duże sztuki, narybku do jedzenia nie brakowalo..Na dole Moreny przy Swismedzie też zbiornik wyczyszczony w ubiegłym roku i trzeba poczekać aż się zarybi, szczupaczki i okonie tam byly,sam zresztą przynosiłem i wpuszczałem tam małe . W jeziorku na poligonie też trafia sie szczupak, ale większość niewymiarowe, po zimie dwukrotnie widziałem martwe - chyba od przyduchy bo tam zielsko i płytko.
    Na zbiornikach retencyjnych nie było dotychczas zakazu wędkowania i nic nie pisało o PZW, zarządza nimi GPWiK, albo melioracja. Podobno takie małe "kacze dołki" potrafią zaskoczyć zdobyczą!

Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

Od tego roku weszły w posiadanie PZW, znaczek -10zł

..:: Weteran ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

Kurcze, jeszcze im mało? Niedługo za patrzenie każą zapłacić DZIADY.
    Jak psy obsrywają brzegi to "nie ma problemu", a wędkarz to już be...:woohoo: tak?
    Jakie to wody o znaczeniu gospodarczym???? Żalosne!!!!

dopisuję A może mówiąc o zbiornikach retencyjnych mają na myśli spiętrzenia elektrowni na Raduni?
    To by mi pasowało na takich zbiornikach połowić za dodatkowe 10 zł!

Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    16

A to nie jest tak, że te 10 zł musimy zapłacić nie mając wykupionych innych wód? W tym roku było tak, że wystarczyło mieć opłatę członkowską + obojętnie jaką wodę i można było na zbiornikach retencyjnych łowić.

Uprawnienia umieszczania postów