Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64
    ..:: Amator ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    3
    Lajk Otrzymane Lajki 
    1
    Widoczny znaczy bezpieczny.
    Ale tez dostęp do informacji i przepisów - nie do całych ustaw ale do takich escencji/extraktów powinien być łatwiejszy.
    Czy PZW czy Komisariaty Wodne czy OIRM - powinni publikować na swoich stronach jakie są przepisy w jasny i przejrzysty sposób, (bo najłatwiej dac odnośnik do ustawy i sprawa załatwiona)
    a dopiero wtedy można je egzekwować, bo tak to jednak nie każdy przeczyta ze zrozumieniem a większość zabije się piętą po pierwszym zdaniu.

..:: Administrator ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    124
    Lajk Otrzymane Lajki 
    138
    Co do rejestracji łodzi w Pol. Rozmawiałem z gościem z Pzw i powiedział że jak się przerejestruje łódkę właśnie w Pol to nie można z takiej łodzi uprawiać wedkarstwa amatorsko. Aby łowić amatorsko musimy rejestrować łódki w starostwie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

..:: Bywalec ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    7
    Lajk Otrzymane Lajki 
    8
    Witam
    Ja nie rozmawiałem z nikim ale trochę poczytałem.
    1. Statki używane do połowu ryb bez napędu mechanicznego o iloczynie długości i szerokości nieprzekraczającym 20 m2 lub o napędzie mechanicznym o mocy do 20 kW podlegają obowiązkowi rejestracji w starostwie zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 1999 r. Nr 66 poz. 750 z późn. zm.) stary przepis ale ważny.
    Statki o długości kadłuba do 12 m lub napędzie mechanicznym do mocy silników 15 kW/20,4 KM są zwolnione z obowiązku wpisu do rejestru (ale mogą być do niego wpisane na wniosek właściciela); czyli dla mało kumatych STAROSTWO
    2. Statki rejestrowane w Polskim Związku Żeglarskim mają oznaczenia POL-(nr) i otrzymują tzw. Certyfikat;
    3. Statki rejestrowane w PZMiNW mają oznaczenia PL-(nr) i otrzymują dowód rejestracyjny oraz (jeżeli silniki przekraczają moc 75k W/102 KM) Świadectwo Zdolności Żeglugowej w UŻŚ (lub certyfikat);
    4. Statki służące do połowu ryb rejestrowane są w Starostwach (niezależnie od napędu do mocy silnika 20 kW/27,2 KM).
    Łodzie rejestrowane w PZŻ są jachtami morskimi, które mogą gościnnie pływać na wodach śródlądowych.
    Więc teraz wytłumaczcie mi dlaczego w jakim celu rejestrować na tzw POL małą łódkę która będzie dwa razy pływać po Martwej a resztę czasu spędzi na jeziorze u szwagra?
    Żadna ta numeracja nie uprawnia do łowienia w torach wodnych oraz w nocy.

..:: Ekspert ::.. Awatar okonhel
    Lajk Rozdane Lajki 
    11
    Lajk Otrzymane Lajki 
    121
    Cytat Zamieszczone przez donkocur Zobacz posta
    Co do rejestracji łodzi w Pol. Rozmawiałem z gościem z Pzw i powiedział że jak się przerejestruje łódkę właśnie w Pol to nie można z takiej łodzi uprawiać wedkarstwa amatorsko. Aby łowić amatorsko musimy rejestrować łódki w starostwie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    A kto powiedział że nie można ? W RAPR jest napisane że łódź ma być zarejestrowana - nie piszą gdzie. Są dwie możliwości - w starostwie i PZMWiNW.
    Jacek
    CRET

Uprawnienia umieszczania postów