Close

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3910111213
Pokaż wyniki od 121 do 126 z 126
    ..:: Karp Ekipa ::.. Awatar robokopek7
    Lajk Rozdane Lajki 
    415
    Lajk Otrzymane Lajki 
    475
    Dziś pomimo upału kilka sztuk wyszło ,głównie maluchy ,ale miarowe też były .

IMG_20190607_063335.jpg
    IMG_20190607_102917.jpg

2. 4 Użytkowników Podziękowało Ci robokopek7 Za Ten Post:

..:: Ekspert ::.. Awatar Stavros
    Lajk Rozdane Lajki 
    535
    Lajk Otrzymane Lajki 
    167
    [QUOTE=robokopek7;89232]Dziś pomimo upału kilka sztuk wyszło ,głównie maluchy ,ale miarowe też były .

Robciu?
    Czy Ty się z pstrągami przeprosiłeś?
    Racjonalne zabieranie ryb to klucz do rybnych łowisk...

..:: Ekspert ::.. Awatar hi tower
    Wpisy na blogu
    10
    Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    65
    Rzucili w tym roku selekta do kilku rzek, to wielu wyciągnęło "pstrąguffffki" zza szafy... Jeszcze chwila i ktoś wpadnie na pomysł żeby robić u nas "Trout Area".

..:: Stały Bywalec ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    65
    Lajk Otrzymane Lajki 
    62
    Cd. muchowania…
    Pewnie z uwagi na wysokie temperatury szału nie było. Dość intensywnie oczkowały tylko jelce i ich najwięcej udało mi się skusić na sucharka. Trochę musiałem pozmieniać much, aż trafiłem na tę właściwą. I jak się okazało nie była to wcale jakaś mała muszka, ale wiązana na 12 tłusta, bogata, szara jętka z jasno miętowym tłowiem. Z uwagi na przyłowy pstrągowe muchy wiązane na grubej, 0,22 mm żyłce i ta grubość nie przeszkadzała jelcom.
    Około 12 przez jakieś 40 min do suchej zaczęły wychodzić okołowymiarowe selekty potoka i trochę ich złowiłem. Później nie działo się nic i przerzuciłem się na długą nimfę. Tu znowu dominowały jelce i trafiło się kilka małych kleników. Co dziwne nie złowiłem żadnego lipienia, ale może przyczyną tego był dobór much, a że kręcę je sam i nie są to jakieś artystyczne dzieła....
    Ostatecznie największymi rybami były: potok 46-47cm – wyszedł do suchej jakieś 5m ode mnie, a że miałem w ręce wędkę z nimfami podrzuciłem je w miejsce wyjścia – uderzył w pierwszym podaniu, oraz lipien ok.42cm – ten jako jedyny przedstawiciel swojej grupy dał się skusić na jelcową suchą. Co ciekawe prawdopodobnie złowiłem go dwukrotnie (ten sam dołek), raz idąc w dół rzeki i drugi raz wracając do samochodu w odstępie ponad trzech godzin.
    No i wracałem w tę burzę. Na drodze 4 drzewa leżące w poprzek, zerwana linia energetyczna i mnustwo gałęzi na drodze. Raz wracałem ponad 15km żeby objechać zator. Przy kolejnym strażacy już uporali się z pniem, przy kolejnym jakiś Gość podpowiedział jak je wyminąć przez okoliczne zabudowania (jeszcze raz dziękuję), a przy zerwanej linii strażacy już naprzemiennie puszczali samochody. Słowem działo się. Jeszcze nie jechałem tak długo w tak złych warunkach pogodowych...

pozdr

20190610_163809.jpg

6. 2 Użytkowników Podziękowało Ci Stuk Za Ten Post:

..:: Weteran ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    136
    Lajk Otrzymane Lajki 
    114
    Stuk...a gdzie foty borsuków ?

..:: Stały Bywalec ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    65
    Lajk Otrzymane Lajki 
    62
    Nie ma niestety. Mój aparat telefoniczny to zabytek klasy 0 i jak jest troche ciemniej i dalej to nic nie wychodzi... Wiem gdzie mają norę, więc kiedyś, jak zmienię telefon... : )

Uprawnienia umieszczania postów