Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    ..:: Bywalec ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    117

Odłów kontrolny !!!!!!!!!

Takie pismo dostało dzisiaj nasze koło 69 Starogard Miasto odłów ma być prowadzony 12/13.08.2019 na jeziorze Sumin. Prezes Okręgu Gdańskiego wydał zgodę na wydojenie kolejnej wody niby pod pretekstem jakichś badań tak się teraz nazywa grabież w białych rękawiczkach. Mam nadzieję że długo już nie będzie Prezesem ani członkiem PZW.68826369_539185553287657_5677352994673262592_n.jpg

..:: Ekspert ::.. Awatar hi tower
    Wpisy na blogu
    11
    Lajk Rozdane Lajki 
    7
    Lajk Otrzymane Lajki 
    78
    To nie odłów kontrolny tylko badania monitoringowe w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska. Lista jezior został z tego co pamiętam narzucona przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który jest zleceniodawcą monitoringu. Co więcej Prezes, czy jakikolwiek inny Użytkownik rybacki jezior wyznaczonych do monitoringu nie ma możliwości odmowy wydania takiego zezwolenia. Tak więc wszelkie żale należy kierować do Warszawy na ul. Wawelską.

3. Podziękowania Dla hi tower Za Ten Post Od:

Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    117
    Sieci z dużymi oczkami nie trafily do wody jak z góry zakładano - nie wiem dlaczego, dla nas lepiej.
    w siatki założone wpadła sama drobnica i w sumie niewiele tego było. Nad wodą byli członkowie naszego koło od momentu wstawiania siatek aż do ich podjęcia i odjazdu Panów z Instytutu.

Wpisy na blogu
    11
    Lajk Rozdane Lajki 
    7
    Lajk Otrzymane Lajki 
    78
    To była ta "grabież w białych rękawiczkach" i "dojenie wody"?

Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    117
    Mieli ze sobą rownież siatki na większe ryby i z informacji jaka dotarła do koła miały one być również użyte jednak nie zostały.
    Kto wie jak sytuacja by się potoczyła gdyby wokół sprawy nie zrobił się szum i nikt nie pilnował jeziora. Na innych badanych jeziorach wyciągali znacznie więcej ryby w tym też większe okazy. Nie można w takich sytuacjach siedzieć na przysłowiowej d... z założonymi rękami takie jest moje zdanie. Być może się mylę.

7. Podziękowania Dla Marcin Czapiewski Za Ten Post Od:

Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    117
    Parę lat wstecz na tym jeziorze był prowadzony odłów. Sandacze wyjeżdżały w skrzynkach samochodami. Więc niech nikt się nie dziwi że reakcja wędkarzy jest taka a nie inna. Ludzie za to odpowiedzialni sami na takie a nie inne traktowanie zapracowali.

9. Podziękowania Dla Marcin Czapiewski Za Ten Post Od:

Wpisy na blogu
    11
    Lajk Rozdane Lajki 
    7
    Lajk Otrzymane Lajki 
    78
    Kolego Marcinie, ale nie o to pytałem. Więc powtórzę: to była ta "grabież w białych rękawiczkach" i "dojenie wody"?

Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    117
    Myślę że nie doszło do tego dzięki temu że zareagowalismy w odpowiedni sposób i szybko. Całe jezioro było obstawione ludźmi z naszego koło, więc nie poszło chłopakom. Może na innej wodzie będą mieli pole do popisu. I tak uważam że to grabież nie badania w sierpniu? Kiedy temperatura wody wynosi 21 stopni? Wiadomo że to co wpadnie w sieci zdechnie do dnia następnego. Nie zostawia się sieci w takich warunkach na tyle godzin. Inżynier prowadzący te badania powinien wiedzieć takie rzeczy. Może ja się nie znam w końcu jestem tylko magistrem

Uprawnienia umieszczania postów