Close

Strona 1 z 10 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98
    ..:: Stały Bywalec ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

J. Otomińskie - co i jak

Witam, w środę wybieram się na j. Otomińskie. Wie ktoś co i na co da się tam złowić? : ) Będę wędkował z gruntu z brzegu. Byłem dziś na wstępnym obieraniu miejscówki, udało mi się zauważyć ławicę ok. 20cm ryb, które w polaroidach wyglądały na bardzo ciemne, wręcz czarne. Podejrzewam, że były to liny. Przy brzegu przemknął również 30cm leszczyk. Na oko ryb jest dość sporo, lecz jezioro nie cieszy się dobrą reputacją (wędkarską). Jak u Was z doświadczeniami na tym zbiorniku? : )

..:: Ekspert ::.. Awatar Stavros
    Lajk Rozdane Lajki 
    596
    Lajk Otrzymane Lajki 
    174

J. Otomińskie - co i jak

Witaj Karol . Z połowem białej nie doradzę specjalnie ponieważ to jezioro odwiedzałem dośc często dawno temu .ale ze spinningiem .W połowie szczupaka i okonia masz szansę na całym zbiorniku ,ale najczęściej miałem szczupaki w dwóch miejscach . Pisze tylko z własnego doświadczenia . Pierwsze to łąka podwodna na brzegu ośrodka wypoczynkowego , drugie zaś to końcowa zatoka z charakterystycznym cyplem . Szczególnie brzeg wspomnianego cypla , stojąc do niego plecami a widząc na przeciwko plażę dawał ryby wymiarowe . Teraz nie wiem jak tam wygląda sprawa z drapieżnikiem więc to tylko suche stare fakty . Mimo wszystko warto się przejśc bo jezioro już od lat nie jest nękane presją jak niegdyś ,więc może byc niespodzianka . Jeśli chodzi o łowienie na grunt na pewno któryś z kolegów podzieli się własnymi doświadczeniami . Bo na 100 % pływają tam jeszcze liny i leszcze godne aparatu .
    Pozdrawiam i życzę sukcesów .

Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

J. Otomińskie - co i jak

Jeżeli chodzi o białą rybę to jest to dosyć ciężkie łowisko. Z brzegu na bata/match'ówkę możesz połapać sporo drobnicy, z gruntu jest już dużo ciężej. Ostatnim razem jak byłem jakieś 2-3 tygodnie temu to z gruntu nie miałem ani brania, a na spławik co chwilę wieszały się jakieś drobne krasnopióry,płotki i leszczyki. Tak się zastanawiałem czy nie wybrać się tam właśnie znowu w środę lub czwartek ale chyba raczej za drapieżnikiem bo białoryb tam to spore wyzwanie.

Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

J. Otomińskie - co i jak

Szkoda, bo na razie tylko grunt wchodzi w grę. Podczas dzisiejszego pobytu oczywiście wziąłem ze sobą spinning, łowienie z brzegu tą metodą jest bardzo cięzkie z racji dużej ilości zielska. No nic, czekam, może ktoś z pozostałych forumowiczów ma dla mnie lepsze wiadomości : D

..:: Weteran ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    1

J. Otomińskie - co i jak

bylem nad tym jeziorem raz w zyciu 18ego maja tego roku. zlowilismy z lodki 4 szczupaki. 3 sztuki okolo 50cm i jeden 65. Bardzo fajne dno czasami gorka wychodzi z 6,7 metrow na 1,5 i szczyt caly w rdestnicy i moczarce, bardzo dobre miejsca szczupakowe.

Lajk Rozdane Lajki 
    0
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

J. Otomińskie - co i jak

Co do szczupaka to fakt, jest go sporo i z łódki można nieźle połowić

Lajk Rozdane Lajki 
    1
    Lajk Otrzymane Lajki 
    48

J. Otomińskie - co i jak

Jest to kolejna woda PZW w najblizszym sasiedztwie miasta,ktora zostala w ostatnim czasie ,,ogolona z ryb,, Znam te jezioro jak wlasna kieszen.Jeszcze piec lat temu lowilem tam wspaniale okazy karpi,leszczy i linow.W tym roku, po kilkuletniej przerwie postanowilem spedzic tam letni sezon.Uwazalem,ze skoro pare lat temu lapalem tam 19kg karpie,dzis bez trudu zaatakuje 20-ki.Po 10 dniach necenia powiedzialem sprawdzam.Wyniki:1dzien na kulki 14 0 bran, 2 dzien odleglosciowka w nocy 2 male leszcze(25-30),3 dzien bat male plotki i leszcz 1,5kg i 4 dzien DS 0 rybek.Malo tego, nie widac splawow duzej ryby.Pewnie zostalo tam pare rybek,ktore oparly sie siatkom a mianowicie okonie,szczupczaki i wegorze.Katastrofa ekosystemu po odcieciu doplywu Strumienia Kielpinskiego jest dopelnieniem obrazu nedzy i rozpaczy.Przewidje,ze za pare lat bedzie to zarosniete oczko gnojowi

cy.Na pozegnanie Otomina umieszczam zdjecie swojej, niegdys kapitalnej miejscowki.

Lajk Rozdane Lajki 
    19
    Lajk Otrzymane Lajki 
    0

J. Otomińskie - co i jak

kapitalna fotka :-D

..:: Ekspert ::..
    Lajk Rozdane Lajki 
    6
    Lajk Otrzymane Lajki 
    16

J. Otomińskie - co i jak

A czy woda ciągle tam opada? Bo pamiętam jak byłem tak kilka lat temu i w poprzednie wakacje - różnica wynosiła ok. 1m.

..:: Administrator ::.. Awatar Balon
    Lajk Rozdane Lajki 
    421
    Lajk Otrzymane Lajki 
    363

J. Otomińskie - co i jak

Areh napisał: A czy woda ciągle tam opada? Bo pamiętam jak byłem tak kilka lat temu i w poprzednie wakacje - różnica wynosiła ok. 1m.
    Byłem ostatnio i stan jest niski.

Uprawnienia umieszczania postów